FILOZOFIA

PROJEKTOVANIE STAVIEB

Každá rodina je jedinečnou skupinou ľudí s jedinečnými vzťahmi, spôsobom žitia a potrebami. Unifikované projekty rodinných domov či pravidelná kobercová zástavba im určite nemôže úplne vyhovovať. Práve pri obytných stavbách, ktoré tak veľmi ovplyvňujú každodenný život ľudí, je osobitý prístup k návrhu dôležitý, aby stavba plne rešpektovala spôsob žitia, potreby a predstavy jej obyvateľov. Cenovou "výhodnosťou" unifikovaných riešení nemožno vyvážiť škody spôsobené necitlivým prístupom k okoliu a k ľuďom, ktorí so stavbou prichádzajú dennodenne do styku.
Profesia architekta predstavuje omnoho viac ako len samotnú tvorbu. Často treba zámer a nadšenie preniesť do fungujúceho a kvalitného diela.

Osobitý prístup k projektu

Samotnému projektovaniu predchádza presné definovanie Vašich predstáv a požiadaviek a to možno len na osobnom stretnutí. Náplňou prvého stretnutia, ktoré je samozrejme bezplatné, je ozrejmenie Vašich predstáv riešenia projektu. Výhodou je ak si už na úvodné stretnutie prinesiete kópiu katastrálnej mapy / geodetické zameranie a fotografie pozemku, objektu, ktorý má byť predmetom riešenia, čo samozrejme nie je podmienkou. Tieto materiály len umožnia lepšie si predstaviť danú situáciu a zvážiť potenciál prípadných zmien.

Po osobnom stretnutí a obhliadke možno vypracovať v priebehu niekoľkých pracovných dní cenovú ponuku na daný projekt. Dodanie potrebných podkladov a prípadných ďalších požiadaviek je možné e-mailom.

Nasleduje vypracovanie viacerých pracovných verzií riešenia projektu z dispozičného a hmotového hľadiska so zreteľom na Vaše požiadavky a predstavy. Z uvedených riešení si zvolíte najoptimálnejšie, jednotlivé detaily budú doriešené pri osobnej konzultácii. V prípade, že žiadna z uvedených verzií nevyhovuje vašim predstavám, budeme spoločne hľadať riešenie v novej verzii, kým nedosiahneme optimálne riešenie.

Po vytvorení štúdie nasleduje projekčná fáza, v ktorej sú doriešené technické otázky projektu. Konzultácie sú zamerané na stavebné postupy a výber materiálov. Samozrejme aj v tomto ohľade sa môžete podieľať na technickom riešení stavby.

Počas vybavovania stavebného povolania môžu vznikať rôzne otázky a požiadavky zo zainteresovaných inštitúcií. Rovnako v samotnom procese výstavby sa môže vyskytnúť potreba doriešenia niektorých detailov. Projektovaním sa moja práca nekončí. Za úspešnú spoluprácu považujem zrealizovanie Vášho projektu podľa Vašich predstáv.

Balíky ponúkaných služieb:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie